Skrępował kobietę taśmą i groził nożem


Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, a który podejrzany jest o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawca wszedł do jednego ze sklepów na terenie Bogatyni i grożąc nożem skrępował taśmą samoprzylepną pracownicę sklepu, po czym zabrał kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy i oddalił się. Na szczęście pokrzywdzona zdołała uwolnić się i powiadomić o wszystkim Policję. Za tego typu czyn grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i Komisariatu Policji w Bogatyni, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie Bogatyni.

Jak ustalili policjanci 22 kwietnia br. w godzinach popołudniowych sprawca wszedł do jednego ze sklepów na terenie Bogatyni pod pozorem zrobienia zakupów. W pewnym momencie wyciągnął nóż informując pokrzywdzoną: “To nie są żarty, to jest napad”. Następnie zmusił kobietę do wejścia na zaplecze, po czym taśmą samoprzylepną skrępował jej ręce, nogi oraz usta. Napastnik zabrał kasetkę z pieniędzmi z kasy fiskalnej oraz telefon komórkowy i wyszedł ze sklepu.

Na szczęście pokrzywdzona zdołała uwolnić się i powiadomić o wszystkim Policję. Kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała.

Pracownica sklepu dokładnie opisała wygląd podejrzanego. Funkcjonariusze, którzy zajęli się ta sprawą szybko ustalili, namierzyli i zatrzymali na terenie Zgorzelca mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Chorzowa, który miesiąc wcześniej, również na terenie Bogatyni, dokonał kradzieży pieniędzy, tabletu oraz różnych drobnych rzeczy z mieszkania zajmowanego przez pracowników jednej z firm.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Tam będzie oczekiwał na proces oraz wyrok w sprawie przestępstwa, o które jest podejrzany. Za dokonanie rozboju z użyciem noża 32-latkowi grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ