Szydło: Nie byłoby sukcesów naszej gospodarki, gdyby nie polscy przedsiębiorcy

– Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką, stawiającą sobie coraz wyższe cele. Ten program będziemy konsekwentnie realizować – powiedziała podczas wizyty w Woli Gutowskiej koło Radomia premier Beata Szydło.

Premier podkreśliła sukcesy, jakie odnosi nasz kraj na polu gospodarki. – Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką, stawiającą sobie coraz wyższe cele. Ten program będziemy konsekwentnie realizować – powiedziała Beata Szydło. – Nie byłoby tych sukcesów i tych danych, gdyby nie polscy przedsiębiorcy, bo my możemy tworzyć plan, ale robimy to po to, żeby przedsiębiorcy mogli z tego planu korzystać – dodała.

– Polska jest obecnie w czołówce najlepiej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. To zasługa ambitnych rządowych programów prorozwojowych i prospołecznych pobudzających wzrost gospodarczy. Obniżyliśmy podatek CIT dla małych przedsiębiorców z 19 do 15%, wprowadziliśmy liczne rozwiązania poprawiające klimat dla biznesu w połączeniu z programami społecznymi i sztandarowym 500+ – podkreśliła premier.

– Chcemy, żeby z tego rozwoju korzystali wszyscy Polacy, a nie wybrane grupy. Dla mnie satysfakcją jest to, że kilka dni po tym, jak miała okazję otwierać targi przemysłowe w Hanowerze z kanclerz Merkel, jestem w firmie, która na tych targach prezentuje swoje możliwości i potencjał. To pokazuje, że jeśli jest dobrze przygotowany plan, to firma, która zaczynała jako niewielki zakład z kilkoma pracownikami, dziś jest obecna na wielkich targach przemysłowych – stwierdziła premier.

 Premier wizytowała w firmie Radmot w Woli Gutowskiej koło Radomia. To przedsiębiorstwo zajmujące się nowoczesną obróbką metali.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj