Znamy zwycięzców konkursu „Wrocław – kochamy nasze miasto”

10 wrocławskich szkół i 10 przedszkoli otrzymuje nagrody w konkursie „Wrocław – kochamy nasze miasto”, zorganizowanym przez Wroclavię pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia i we współpracy z  Towarzystwem Miłośników Wrocławia. Do konkursu zgłoszono 152 kolaże wyrażające tytułową ideę  (94 w kategorii przedszkola i 58 w kategorii szkoły podstawowe), na które  internauci oddali ponad 500 tys. głosów. Ostatecznego wyboru laureatów dokonało jury.

Nagrody w konkursie „Wrocław – kochamy nasze miasto” zostały przyznane zarówno dla zwycięskiej placówki (szkoły i przedszkola), jak i nauczyciela oraz dzieci. Są wśród nich projektory multimedialne, tablety, telewizory, czytniki e-book oraz liczne upominki dla najmłodszych (puzzle, quizy, książki i koszulki). Łączna pula warta jest 31 tys. PLN. Ponadto prace laureatów zostaną wystawione w przestrzeni publicznej Wrocławia, a kolaże nagrodzone tytułem Gand Prix trafią do publicznej dystrybucji w formie pamiątkowej pocztówki.

Laureaci

Do finału konkursu zakwalifikowano w każdej z 2 kategorii wiekowych (uczniowie i przedszkolaki) po 20 prac: 10 najwyżej ocenionych przez internautów i 10 wyłonionych przez jury. Z tak wyselekcjonowanego grona finalistów jury wyłoniło laureatów, przyznając następujące nagrody:

W kategorii szkoły podstawowe

 • 1 miejsce Grand Prix: Sportowa SP nr 72,  klasa 2 BU („Nasze miasto Wrocław”)
 • 2 miejsce: Niepubliczna Integracyjna SP Mokronos, klasa 1 („Proszę Państwa, oto Wrocław”)
 • 3 miejsce: SP nr 53 im. S. Banacha, klasa 2c („Wrocławskie odcienie”)
 • oraz 7 równorzędnych wyróżnień:
  • SP nr 63, klasa III B („Spacerkiem po Wrocławiu”)
  • SP nr 40 w ZSP nr 4, Klasa III a („Klasa III a swoje miasto zna”)
  • SP nr 63, klasa II B („To co kochamy we Wrocławiu”)
  • SP 109, klasa 3 A („Wroclove”)
  • SP nr 53, kasa 3b („Wrocław to my”)
  • SP nr 43, Klasa 1b („Spotkajmy się w Rynku”)
  • Niepubliczna SP LEONARDO DA VINCI, Klasa ArtVinci („Wrocław – kochamy nasze miasto”)

W kategorii przedszkola

 • 1 miejsce Grand Prix: Przedszkole nr 27 „Skrzaty”, grupa V („Kolorowy Wrocław”)
 • 2 miejsce: Przedszkole nr 33 „Staromiejskie”, Grupa IV Bąbelki („Kochamy Miasto krasnoludków”)
 • 3 miejsce: Przedszkole Nr 34 im. PCK, Grupa IV („Nasz kochany Wrocław”)
 • oraz 7 równorzędnych wyróżnień:
  • Złotnickie Centrum Edukacyjne, Starszaki („Krasnalowy Wrocław”)
  • Przedszkole nr 94 „Plastusiowy Domek”, Grupa III („Lubimy te miejsca”)
  • Przedszkole nr 15 im. kard. J. Meisnera, Grupa XI („Miasto stu mostów”)
  • Przedszkole nr 80, grupa IV („W zaczarowanym rynku”)
  • Przedszkole nr 71 „Chatka Małego Skrzatka”, Grupa XI „Wędrowniczki”
  • Przedszkole Galileo, Grupa fioletowa (5, 6-latki) („Wrocław moją walentynką”)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, Grupa 0 „S” („Wrocławscy lokatorzy”) 

Jury

– Wybraliśmy prace ciekawe pod względem plastycznym, które pokazują nie tylko wrocławskie obiekty architektury, ale przede wszystkim próbują oddać klimat i energię naszego miasta – mówi Tomasz Broda, artysta-plastyk, przewodniczący jury. W skład jury weszli obok Tomasza Brody Anna Nawara, przewodnik miejski z Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Barbara Marusiak z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Grzegorz Chmielowski – redaktor „Gazety Wrocławskiej”, która była patronem medialnym konkursu oraz Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

O konkursie

Konkurs jest elementem programu edukacyjnego „Wrocław – kochamy nasze miasto” – organizowanego od stycznia 2017 r. we współpracy z  Towarzystwem Miłośników Wrocławia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia. Jego pomysłodawcą i sponsorem jest Wroclavia, powstające w sercu miasta centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem autobusowym.
– Cieszy nas tak duże zainteresowanie akcją, ponieważ zależało nam, by najmłodsi wrocławianie mogli przy pomocy naszego konkursu wyrazić sympatię dla swojego miasta. Dziękujemy za wszystkie piękne kolaże – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

W ramach programu „Wrocław – kochamy nasze miasto” w marcu i kwietniu w 30 placówkach, które jako pierwsze zgłosiły się do konkursu (15 szkół i 15 przedszkoli), odbyły się bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku naszego miasta, poprowadzone przez przewodnika miejskiego z Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Natomiast 100 pierwszych placówek otrzymało materiały dydaktyczne zatytułowane „Wędrówki po Wrocławiu”, do samodzielnego przeprowadzenia zajęć. Przekazanie nagród konkursowych nastąpi w pierwszej połowie maja.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz wyniki głosowania internautów znajdują się na stronie www.konkurs.wroclavia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj