Domowa plantacja ze 112 krzewami konopi i blisko 450 porcji marihuany

domena publiczna

Wrocławscy policjanci zlikwidowali domową uprawę marihuany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzanego 112 krzewów konopi dochodzących w niektórych przypadkach do ponad półtora metra wysokości, a także gotowy susz z którego można by było uzyskać blisko 450 porcji narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, przy którym ujawnili niewielką ilość marihuany. Kontynuując działania w tej sprawie policjanci dotarli do mężczyzny, który posiadał w miejscu zamieszkania o wiele większą ilość środków odurzających.

35 – latek posiadał w jednym z pomieszczeń domu profesjonalną uprawę konopi w łącznej ilości 112 krzewów o wysokości dochodzącej do ponad półtora metra. W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze znaleźli także i zabezpieczyli gotowy susz roślinny, z którego w wyniku porcjowania można by było uzyskać blisko 450 porcji marihuany. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli na miejscu także specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za posiadanie środków odurzających, a także za prowadzenie uprawy konopi indyjskich, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca zajmuje się handlem narkotykami, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

Źródło: Policja Dolnośląska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ