Generałowie z PRL nie wejdą do Sejmu, ale planują pikietę pod Sejmem

sejm robert.jpg

Kilka dni temu Kancelaria Sejmu cofnęła zgodę na przeprowadzenie w Sejmie konferencji „Ochrona Praw Funkcjonariuszy i Żołnierzy w demokratycznym państwie” organizowanej m.in. przez europosłów SLD. Uczestnicy konferencji zapowiadają jednak manifestację pod Sejmem.

Kancelaria Sejmu cofnęła zgodę na przeprowadzenie w Sejmie konferencji „Ochrona Praw Funkcjonariuszy i Żołnierzy w demokratycznym państwie”, którą organizowała Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz europarlamentarzyści SLD. Kancelaria tłumaczy to przyczynami organizacyjnymi i względami bezpieczeństwa.

Organizatorzy do wzięcia udziału w konferencji zgłosili ok. 700 osób. Jak podaje niezalezna.pl, wśród uczestników konferencji która odbyć miała się w sobotę, 29 kwietnia, znajdowali się m.in. Marek Dukaczewski, były szef WSI oraz gen. Franciszek Puchała, planista stanu wojennego, a także wielu byłych i obecnych polityków SLD.

Jak informuje niezależna.pl, powołując się źródła w SLD, całe towarzystwo planuje jednak pikietę pod Sejmem, właśnie w najbliższą sobotę. Wśród uczestników pikiety znajdą się m.in. Włodzimierz Czarzasty, Janusz Zemke, Marek Działoszyński, Marek Dukaczewski, Ryszard Kalisz oraz Leszek Miller.

Źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj