Pijany Niemiec zatrzymany przez policję

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci zatrzymali obcokrajowca podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i chwilę później, gdy znalazł się na zakręcie drogi zjechał do rowu i otarł się o drzewo. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Grozić mu może teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 61-letniego obywatela Niemiec podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

25 kwietnia 2017 roku, kilka minut przed północą policjanci w Przesiece zauważyli osobowego saaba na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierowca na ich widok nagle przyspieszył. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna ten nie reagował na sygnały do zatrzymania i jechał dalej. Został zatrzymany chwilę później, gdy na zakręcie drogi wpadł w poślizg i zjechał do rowu, ocierając się o drzewo.

Kierującym okazał się 61-letni obywatel Niemiec. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 1,5 promila w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: KMP Jelenia Góra

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ