Wtargnęli na posesję i pobili właściciela

policja.jpg

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani o naruszenie miru domowego, udział w pobiciu z niebezpiecznym przedmiotem, kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Wiązów. Dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat podjechało samochodem pod jeden z domów i wtargnęło na posesję 45 – letniego mężczyzny. Jeden ze sprawców miał w ręku przedmiot przypominający pistolet, którym groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Napastnicy zaczęli bić właściciela posesji powodując u niego obrażenia głowy. Po krótkiej chwili obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, jednemu z nich podczas ucieczki wypadł pistolet gazowy na plastikowe kulki.

Napadnięty mężczyzna potrzebował opieki medycznej, w związku czym zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Ofiara napadu znała obu mężczyzn. Obaj podejrzani zostali po krótkim czasie zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, udziału w pobiciu z niebezpiecznym przedmiotem, kierowania gróźb i uszkodzenia ciała.

Wobec obu podejrzanych zastosowany został tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Napastnikom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Strzelin

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ