Zatrzymano prokuratora podejrzanego o molestowanie dzieci

prokuratura nowa.jpg

Małopolski wydział Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo ws. prokuratora Andrzeja W. który miał dopuszczać się molestowania na tle seksualnym dwójki dzieci z woj. świętokrzyskiego. Podejrzany usłyszał pięć zarzutów, w tym m.in. dopuszczanie się brutalnych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości nieletnich.

W środę 25 kwietnia prokurator zarządził zatrzymanie Andrzeja W. i jego przymusowe doprowadzenie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji do siedziby zamiejscowej Prokuratury Krajowej w Krakowie. Po doprowadzeniu Andrzej W. został on przesłuchany w charakterze podejrzanego – mówił prok. Piotr Krupiński, naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Podejrzany prokurator usłyszał pięć zarzutów, dot. czynów popełnianych na terenie jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim wobec dwójki dzieci w latach 2008 – 2011.

– Postawienie zarzutów i złożenie wniosku o aresztowanie podejrzanego było możliwe dzięki uchyleniu mu immunitetu prokuratorskiego – podkreśla prokuratura, która złożyła wniosek w tej sprawie.

Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ