Ziobro: Chcę przywrócić sądownictwo polskiemu społeczeństwu

Sądownictwo to nie jest kasta, to nie jest państwo w państwie. Jeśli oni tak myślą, to chcę zmienić to myślenie, chcę przywrócić sądownictwo polskiemu społeczeństwu. Jestem przekonany, że te zmiany, które chcę wprowadzić, temu właśnie służą – powiedział Zbigniew Ziobro w TVP Info.

Minister sprawiedliwości odniósł się na antenie TVP Info do listu Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, w związku ze zmiana w ustawie o polskiej Krajowej Radzie Sądownictwa. Zdaniem Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, sędziowie KRS są „zastraszani i atakowani medialnie”.

– Szkoda, że Europejska Sieć Rad Sądownictwa nie zajęła stanowiska w sprawie licznych publikacji pokazujących, że sędziowie są łapani na gorących uczynkach pospolitych przestępstw kradzieży i wtedy nie ma to szybkiej i stosownej reakcji – powiedział Ziobro. – Jest wielu uczciwych sędziów, chcę to podkreślić. My stawiamy na tych uczciwych. Chcemy, by sądownictwo wróciło tam, gdzie jego miejsce, czyli do służby, a nie poczucia kasty – dodał.

– Sądownictwo to nie jest kasta, to nie jest państwo w państwie. Jeśli oni tak myślą, to chcę zmienić to myślenie, chcę przywrócić sądownictwo polskiemu społeczeństwu. Jestem przekonany, że te zmiany, które chcę wprowadzić, temu właśnie służą – stwierdził minister.

Źródło: tvp.info

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ