CBA przekroczyło prawo, architekci zostali uniewinnieni

fot: youtube

Gazeta Wrocławska informuje o wyroku sądu ws. prowokacji służb.

Wrocławski Sąd Apelacyjny uznał dwóch architektów (Dariusza D. i Mariusza K.) za niewinnych. To koniec sprawy, która toczyła się przez 10 lat. w 2007 roku architekci padli ofiarą prowokacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Agenci podstawili człowieka, który przekazał architektom 200 tys. złotych. Ci bowiem mieli powoływać się na rzekome wpływy w urzędzie. Chodziło o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego Wrocławia w taki sposób, by umożliwić budowę osiedla mieszkaniowego. Gdy tylko architekci przyjęli łapówkę, zostali ujęci przez agentów CBA.

Wcześniej wrocławski Sąd Okręgowy uznał obu mężczyzn za winnych, skazując na trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości 100 tys. złotych. Obrona wskazywała, że podstawiony agent „kusił” i namawiał architektów do popełnienia przestępstwa, co jest zakazane. Sąd uznał wówczas tę argumentację, jednak przypomniał, że oskarżeni niebawem po wpadnięciu w ręce CBA przyznali, że usiłowali dokonać oszustwa i wyłudzić od mężczyzny pieniądze.

Tymczasem Sąd Apelacyjny przychylił się do argumentacji obrony. W ocenie sądu prowokacja była niedopuszczalna i architekci zostali uniewinnieni. Wyrok ten jest prawomocny.

Źródło: Gazeta Wrocławska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ