Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

fontanna.jpg

Jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Zajmuje powierzchnię bliską 1 hektara, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, trzysta dysz wodnych oraz trzy dysze ogniowe. W tym roku pokazy od 29 kwietnia.

Sezon 2017 rozpoczyna się w ostatni weekend kwietnia 29.04. o godz. 21.30. Podczas wieczoru otwarcia będzie można obejrzeć  dwa  pokazy,  tym razem  będą to „Cztery żywioły” oraz „Piękna i Bestia”. W niedzielny wieczór, 30 kwietnia, o tej samej godzinie zaplanowano „Marzenia”.

Uwaga!

Początek  letniego sezonu 2017 łączy się również z dużym wydarzeniem plenerowym, jakim jest  po raz kolejny organizowana na Pergoli  3-Majówka. Dlatego w dniach 1, 2 i 3 maja, ze względu na odbywające się  na terenie Pergoli koncerty,  plac wokół Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej  zostanie ogrodzony, a wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem biletu.

Strefa wokół fontanny będzie udostępniona  odwiedzającym Pergolę wrocławianom i turystom na około 15 min.  przed pokazami.

Wieczorne specjalne pokazy Fontanny wyjątkowo w czasie trwania 3-Majówki  odbędą się:

  • 1 maja o godz. 22.40
  • 2 maja o godz. 23.00
  • 3 maja o godz. 23.00

W dniach 1-3 maja podczas pokazów specjalnych nie będzie dostępny taras widokowy.

Fontanna multimedialna znajduje się tuż przy Hali Stulecia, w pobliżu Zoo, na skraju Parku Szczytnickiego. Uruchomiono ją 4 czerwca 2009 r. w dwudziestą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

W niecce Pergoli zamontowanych jest trzysta dysz wodnych, które tworzą gejzery, mgiełki wodne, wytryski punktowe, palmowe i wiele innych figur wodnych. Instalacja wodna jest zsynchronizowana z ośmiuset punktami świetlnymi – światło i woda w połączeniu z muzyką składają się na widowiskowe prezentacje.

Fontanna multimedialna i światowe przeboje

Pokazy za dnia można oglądać codziennie, o każdej pełnej godzinie, trwają od kilku do kilkudziesięciu minut. Tłem dla wodnych choreografii jest muzyka klasyczna, przeboje muzyki popularnej, m.in. piosenki Madonny, Daft Punk, a także muzyka kontemplacyjna.

Pokazy fontanny multimedialnej

Podczas wieczornych pokazów specjalnych na wodnych kurtynach wyświetlane są animacje, zdjęcia i filmy. Wiele z nich związanych jest z doniosłymi wydarzeniami z historii miasta i Polski. Przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r., rozgrywanych także we Wrocławiu, wyświetlane obrazki przypominały największe sukcesy polskich reprezentacji.

źródło: visitwroclaw.eu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ