Napadli na 69-latka i ukradli mu portfel

policja.jpg

Szybkie i skuteczne działania policjantów z powiatu wałbrzyskiego doprowadziły do zatrzymania sprawców rozboju już kilkanaście minut po zdarzeniu. Do napadu doszło na jednej z ulic w Boguszowie Gorcach, a łupem padł portfel z dokumentami i pieniędzmi, który sprawcy zabrali poszkodowanemu z kieszeni kurtki. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie i za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu rabunkowego na 69-letniego mężczyznę doszło w samo południe na jednej z ulic w Boguszowie Gorcach. Został on zaatakowany przez dwóch napastników, którzy po doprowadzeniu go do stanu bezbronności zabrali mu z kieszeni kurtki portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi.

Boguszowscy policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 29 i 42-lat, podejrzanych o ten czyn.

Obaj trafili do policyjnego aresztu, a już następnego dnia po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa rozboju, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast 42-latek został objęty dozorem Policji.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ