Mecze Betard Sparty Wrocław z audiodeskprypcją

foto: yt

Wrocławscy żużlowcy wracają na Stadion Olimpijski, wraca również audiodeskrypcja. Na wszystkich domowych meczach Betard Sparty Wrocław w tym sezonie PGE Ekstraligi będzie dostępna specjalna relacja dla niewidomych i niedowidzących kibiców.

Betard Sparta Wrocław była pierwszym klubem w najlepszej Żużlowej Lidze Świata, który wprowadził na stadion audiodeskrypcję. Kibice z dysfunkcją wzroku mogli słuchać na stadionie dopasowanej do ich potrzeb radiowej relacji już w 2014 roku. Usługa była również dostępna rok później, dopóki nie zamknięto na czas remontu Stadionu Olimpijskiego. W tym sezonie WTS znów będzie jednym z niewielu klubów sportowych w Polsce oferującym swoim kibicom audiodeskrypcję.

Na czym dokładnie polega audiodeskrypcja? 

To specjalny rodzaj relacji, w sposób obrazowy opisujący to, co dzieje się na boisku, parkiecie, czy torze, tak by osoby, które tego nie widzą, mogły sobie to dokładnie wyobrazić. W przypadku żużlowej rywalizacji szczegółowo opisywany jest każdy bieg, ale także cały rytuał startowy, szukanie ścieżek, ostatnie sprzętowe poprawki przed startem, czy oczywiście kolory kasków oraz kevlarów.

Żużel ze swoim naturalnym hałasem i specyficznym zapachem już jest niezwykle atrakcyjny dla kibiców, którzy mają problemy ze wzrokiem lub są niewidomi. Dzięki radiowemu opisowi, będą mogli w pełni przeżywać emocje na Nowym Stadionie Olimpijskim. To jednak usługa nie tylko dla fanów z dysfunkcją wzroku.

Audiodeskrypcja znakomicie pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną w zrozumieniu tego, co dzieje się na torze. Może być także dużym ułatwieniem dla każdego kibica, który na mecz przyjdzie po raz pierwszy w życiu i nie zna jeszcze wszystkich zasad czarnego sportu.

Jak to działa?

To proste. Wystarczy mieć ze sobą przenośne radio lub telefon wyposażony w tuner ustawiony na 97,0 FM i słuchawki.

Więcej na temat audiodeskrypcji na meczu Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń w programie meczowym.

źródło: WTS Sparta Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj