Robił zakupy nie swoją kartą kredytową

pixabay

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę, który robiąc zakupy ponad 30 razy zapłacił nie swoją kartą. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany przywłaszczył zagubioną przez pokrzywdzoną kartę kredytową i postanowił skorzystać z okazji. Za swoje niezgodne z prawem zachowanie odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Bielawie przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty kredytowej. Jak ustalili śledczy, za jej pomocą dokonano co najmniej 30 płatności w sklepach na terenie Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc. Wartość tych transakcji została oszacowana na kwotę ponad 600 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i prowadzone przez nich działania doprowadziły do wytypowania sprawcy oraz jego zatrzymania. Okazało się, że jest nim 55-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Podejrzany składając wyjaśnienia w tej sprawie stwierdził, że skorzystał z okazji, jaka mu się nadarzyła, ponieważ na jednej z ulic w Bielawie znalazł kartę kredytową.

Mężczyzna pomocy tego środka płatniczego dokonał ponad 30 razy zakupów na kwotę co najmniej 600 złotych. Dokładna liczba transakcji jest jeszcze weryfikowana. Przeszukując pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do mężczyzny policjanci zabezpieczyli przywłaszczoną kartę kredytową.  55-latek usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży i posługiwania się cudzym dokumentem płatniczym. Za popełnienie tego przestępstwa grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które posiadają tzw. zbliżeniowe karty kredytowe, o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się tym środkiem płatniczym. Kartę przechowujmy w takim miejscu, aby była ona niedostępna dla innych osób, ponieważ łatwo możemy stracić swoje oszczędności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ