Waszczykowski do Polonii

waszcz.png
Dziś, z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, minister spraw zewnętrznych, Witold Waszczykowski podziękował Polonii „za oddanie sprawom ojczyzny, za pielęgnowanie polskiego dziedzictwa, języka i kultury”. – Nasze drzwi pozostają dla Państwa zawsze otwarte – stwierdził szef polskiej dyplomacji.

„Z okazji dzisiejszego święta Polonii i Polaków za granicą dziękuję za Państwa oddanie sprawom Ojczyzny, za pielęgnowanie polskiego dziedzictwa, języka i kultury, a także promowanie pozytywnego wizerunku Polski na całym świecie. W imieniu moim i polskiej dyplomacji życzę Państwu także sukcesów zarówno w życiu osobistym, zawodowym i w sferze publicznej” – pisze minister Waszczykowski.

„Liczę, że nie tylko będziecie Państwo utrzymać kontakty z naszym krajem, ale także będziecie do niego powracać, gdyż nasze drzwi pozostają dla Państwa zawsze otwarte. Żywię też głęboką nadzieję na dalszą udaną współpracę na rzecz dobrego imienia Polski i jeszcze skuteczniejszego promowania dorobku Polaków poza granicami naszego kraju” – dodał szef polskiej dyplomacji.

Poza granicami kraju żyje około 18-20 mln Polaków, z czego aż 12,5 mln na obu kontynentach amerykańskich. Największa polska diaspora żyje w USA – według danych MSZ – 9,6 mln naszych rodaków.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj