Karczewski: „Konsul Maria Szonert-Binienda nie miała nic wspólnego z Tuskiem w mundurze SS”

Karczewski stanisław.jpg
Mecenas Maria Szonert-Binienda przekonała mnie, że ona nie miała z tym nic wspólnego – powiedział marszałek senatu Stanisław Karczewski. Jak tłumaczyła politykowi PiS konsul honorowa w Ohio, to nie ona umieściła na portalu społecznościowym zdjęcie Donalda Tuska w mundurze SS.

Moje konto na Facebooku zostało zhakowane, a Twittera nie używam w ogóle – podkreśliła, w przekazanym dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu, Maria Szonert-Binienda, konsul honorowa w Akron w stanie Ohio (USA).

„Zrzuty z ekranu z rzekomo mojego konta, z którymi się zdążyłam zapoznać, zostały zmanipulowane. Jednocześnie oświadczam, że uważam promowanie haseł hitlerowskich za naganne, jak również wpisów, które miałyby charakter przemocy”

– napisała w oświadczeniu Szonert-Binienda.

Marszałek senatu był pytany w Radiu Zet o mecenas Biniendę. Stanowczo stwierdził, że potępia wszelkie przejawy ubierania, czy czynności ubierania polityków w zbrodnicze mundury. „Walczymy z hejterskimi zachowaniami”.

Kwestia pozostania konsulem honorowym jest do wyjaśnienia. Rozmawiałem z panią Marią Biniendą. Wyjaśniła i przekonała mnie, że ona nie miała z tym nic wspólnego. Tak powiedziała, że to nie ona powiesiła zdjęcie Donalda Tuska w mundurze SS i będzie jeszcze rozmowa z ministrem Waszczykowskim, który dziś wraca. Decyzja o zawieszeniu była słuszna, bo jeżeli coś się ukazuje na czyimś profilu społecznościowym, coś, co nie powinno się ukazać to ta decyzja była absolutnie prawidłowa

– dodał.

Konsul honorowa w Akron zaznaczyła wcześniej, że kampania medialna przeciwko niej „odbywa się w następstwie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 11 kwietnia 2017 r., która pozytywnie rozpatrzyła moją skargę na manipulacje stacji TVN 24, zniesławiające ekspertów zaangażowanych w sprawę śledztwa smoleńskiego”. Dodała również, że „obecną zmasowaną kampanię medialną należy brać pod uwagę w kontekście decyzji KRRiT„.

My, zrzeszeni w Klubach Gazety Polskiej w kraju i za granicą wyrażamy nasze zdecydowane poparcie dla Pani mecenas Marii Szonert-Biniendy, Konsula Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w stanie Ohio w USA

– piszą w liście do ministra spraw zagranicznych członkowie Klubów „GP”.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj