Tillerson: USA i Polska są bliskimi przyjaciółmi, a nasze partnerstwo wciąż się umacnia

fot. youtube.com
Amerykańska dyplomacja w Polsce na swojej stronie internetowej zamieściła dziś życzenia sekretarza stanu USA, Reksa Tillersona, z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. „Stany Zjednoczone i Polska są bliskimi przyjaciółmi, a nasze partnerstwo wciąż się umacnia” – pisze szef amerykańskiej dyplomacji.

„Stany Zjednoczone i Polska są bliskimi przyjaciółmi, a nasze partnerstwo wciąż się umacnia. Łączą nas wspólne demokratyczne wartości, silne więzy kulturowe i historyczne oraz relacje w zakresie bezpieczeństwa, oparte na wspólnych zobowiązaniach. Stany Zjednoczone są szczególnie dumne z faktu, że w Polsce przebywają oddziały amerykańskie, które we współpracy z ich polskimi odpowiednikami chronią Polskę, Stany Zjednoczone i wszystkich naszych sprzymierzeńców w NATO. Poprzez współdziałanie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa oraz zwalczania terroryzmu i innych zagrożeń potwierdzamy nasze wspólne zobowiązanie do przestrzegania demokratycznych wartości i praworządności, ustanawiając standard w obronie wolności, który może być wzorcem dla innych” – pisze amerykański sekretarz stanu.

„Przyjaźń polsko-amerykańska jest również osadzona na relacjach gospodarczych, które umacniają oba kraje. Ponad połowa z pierwszej setki firm amerykańskich prowadzi inwestycje w Polsce, Polska zaś jest wiodącym partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych w Europie Środkowej. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach rozszerzymy możliwości wzrostu gospodarczego między oboma krajami Stany Zjednoczone cieszą się z perspektywy dalszej współpracy i przyjaźni z Polską” – napisał w depeszy Rex Tillerson.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj