Od poniedziałku studencka zabawa na PWr

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Poniedziałkowym „Śniadaniem z Rektorem” rozpoczną się Juwenalia Politechniki Wrocławskiej. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia będzie Dziki Zachód. Organizatorzy zaplanowali ponad 30 wydarzeń, a zabawa potrwa do piątku, 12 maja.

Tradycyjnie już akcentem inaugurującym studencką zabawę na Politechnice Wrocławskiej będzie wspólne śniadanie z Rektorem uczelni. W Strefie Kultury Studenckiej od godz. 9.00 będą czekały na studentów pyszne bułki, soki, owoce i pamiątkowe kubki.

Tego samego dnia ruszą także m.in. Qlturalia, czyli juwenalia kulturalne, w trakcie których zaplanowano m.in. warsztaty taneczne, fotograficzne, kaligraficzne i kurs dobrych manier. O godzinie 11.15 w SKS będzie można posłuchać, jak w ramach konkursu piosenki polskiej śpiewają uczący się na PWr obcokrajowcy. Na godz. 13.00 zapraszamy pod siedzibę Studium Języków Obcych (bud. H-4, wyb. Wyspiańskiego 7-8), gdzie uroczyście zostanie zaprezentowany kolejny krasnal na terenie naszego kampusu.

We wtorek impreza przeniesie się na teren osiedla Wittigowo, gdzie zaplanowano m.in. Wielkie Grillowanie, pokaz Projektu P.I.W.O. oraz Saloon party, czyli imprezę muzyczną w westernowym klimacie. Nowością będzie Konkurs Konstrukcji Puszkowej „Puszka uwalnia kreatywność!”. Zadaniem uczestników będzie, używając puszek po napojach oraz taśmy klejącej, zbudować jak najciekawsze konstrukcje o dowolnej tematyce.

Wcześniej odbędą się także Technikalia, podczas których swoją działalność zaprezentuje 14 kół naukowych oraz tradycyjne Żaktando.

Kolejny dzień rozpocznie się od Wielkiej Bitwy Balonowej, w programie znalazły się także gra nocna na terenie miasta i koncerty. W trakcie całych juwenaliów na scenie wystąpią m.in. Habakuk, BISZ, XXANAXX i Romantycy Lekkich Obyczajów.

– Jak co roku udział w imprezach juwenaliach jest bezpłatny, ale wejście na teren osiedla Wittigowo możliwe będzie jedynie za okazaniem legitymacji studenckiej. W tym roku studenci PWr będą mogli wygenerować specjalne zaproszenia dla swoich gości, jednak osoby te muszą mieć ukończone 18 lat – mówi Kacper Kaczmarek, który w Sekcji Juwenaliowej odpowiada za bezpieczeństwo.

W czwartek około godz. 11.00 z kampusu Politechniki wyruszy pochód juwenaliowy, który w tym roku jest organizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Tysiące studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni przejdzie w kolorowym korowodzie na Pola Marsowe przy Stadionie Olimpijskim.

Piątek, 12 maja, upłynie pod znakiem kinematografii. Na Wittigowie odbędą się m.in. konkurs wiedzy filmowej, warsztaty oraz seanse przygotowane przez Dyskusyjny Klub Filmowy PWr.

Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie http://juwenalia.pwr.edu.pl oraz na https://www.facebook.com/juwenalia.PWr

Kontakt dla mediów – Karolina Wierzbicka, tel. 795 548 898.

Źródło: Michał Ciepielski, Biuro Prasowe Politechniki Wrocławskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ