Niezalezna: KOD-ziarze też maszerowali – z puszkami w ręce. Kto rozliczy kasę?

KOD republiki.jpg

Na tzw. „Marszu Wolności”, w którym wzięło udział zaledwie kilka tysięcy osób, pojawili się również działacze Komitetu Obrony Demokracji. Niektórzy mieli w rękach puszki, do których uczestnicy pochodu mogli wrzucać pieniądze. Jeśli ktokoliwek to zrobił, to pewnie z niepokojem będzie oczekiwał na rozliczenie ze zbiórki. Z poprzednimi różnie bowiem bywało.

Podczas pochodu ulicami Warszawy, który zorganizowała Platforma Obywatelska, nie zabrakło KOD-ziarzy. Jedni nieśli flagi Komitetu Obrony Demokracji, a inni znany atrybut działaczy przybudówki opozycji, czyli puszki na pieniądze.

Dowodem są zdjęcia, które publikują internauci.

twitter

Jeśli trafili się jeszcze naiwni, którzy finansowo chcieli wesprzeć KOD – nadal formalnie kierowany przez Mateusza Kijowskiego – to przypominamy informacje z początku kwietnia.

„Stowarzyszenie „obrońców demokracji” ledwie zipie – pokazała to choćby frekwencja na organizowanych przez nich ostatnio demonstracjach. Nie jest to jednak jedyny kłopot KOD-u. Wewnątrz trwa zacięta walka o przejęcie władzy nad resztkami organizacji. Kodziarze z Łodzi właśnie zażądali dymisji zarządu głównego tzw. Komitetu Obrony Demokracji”

źtódło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj