Platforma mówiła coś o stu tysiącach? Śmiechu warte – nawet „Wyborcza” doliczyła się 7-10 tys.

foto: twitter

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiadali, że na zorganizowane przez nich zbiegowisko nazwane „Marszem wolności” przyjedzie 100 tys. uczestników. I znowu przegięli. Nawet „Gazeta Wyborcza” na swoim portalu podaje smutną dla Grzegorza Schetyny wiadomość – na pochodzie jego partii było maksymalnie 10 tys. osób. Nawet internauci mają z tego niezły ubaw.

Platforma zaklinała rzeczywistości opowieściami, że w ich przemarszu weźmie udział 100 tys. uczestników. Znajdą się zapewne tacy, którzy nawet takiej liczby się doliczą, ale fakty są jednoznaczne – frekwencja na akcji opozycji znowu zawiodła. I to bardzo. Na tzw „Marsz wolności” przyjechało zaledwie 10 procent osób, których spodziewała się Platforma.

Policja podała, że na placu Bankowym udział wzięło około 9 tysięcy uczestników.

Około 9 tysiecy uczestników zgromadzenia rozpoczyna przemarsz z placu Bankowego na plac Konstytucji .W zgromadzeniu w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok. 12 tysięcy osób. Trwa odpływ ludzi z pl. Konstytucji. (Policja)

A rzecznik Hanny Gronkiewicz-Waltz stara się rozbawić w sobotnie popołudnie – Bartosz Milczarczyk podał na Twitterze, że na pl. Bankowym było 50 tys. osób. Później nawet doliczył się 70 tys. I od razu zrobiło się śmiesznie…

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ