Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali jadących nim podejrzanych

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Do zatrzymania doszło w niespełna dwie godziny od chwili dokonania przestępstwa. Podejrzani zostali namierzeni, kiedy jechali skradzionym pojazdem. Wszyscy trafili prosto do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku podjętych działań zatrzymali przestępcze „trio” w niespełna dwie godziny od zgłoszenia przez poszkodowanego o kradzieży samochodu marki volkswagen.

Funkcjonariusze podjęli działania po tym, jak do dyżurnego legnickiej policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pojazdu. Samochód zaparkowany był na terenie niestrzeżonego parkingu w Legnicy. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z legnickiej komendy miejskiej natychmiast zajęli się tą sprawą.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania przyczyniły się do ustalenia kierunku, w którym mógł oddalić się skradziony pojazd. W wyniku dalszych wspólnie przeprowadzonych czynności na terenie gminy Krotoszyce, policjanci namierzyli i zatrzymali utracony samochód, którym poruszało się trzech mężczyzn. Zatrzymani, to mieszkańcy Legnicy w wieku od 17 do 18 lat.

Wszyscy podejrzani trafili prosto do policyjnego aresztu. Odzyskany przez funkcjonariuszy pojazd został przekazany właścicielowi. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

(Źródło – KMP w Legnicy)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ