Aquapark na Stadionie Olimpijskim, ogród chiński, tunel, oświetlenie i kubły – to ambitne plany Rady Osiedla na Wielkiej Wyspie

google.maps.pl

Osiedle Zacisze-Zalesie-Szczytniki jest częścią Wielkiej Wyspy. Wśród starej poniemieckiej zabudowy, powstało niewiele nowych prywatnych domów, w tym kompleks hotelowo-sportowo-rekreacyjny i akademiki Akademii Wychowania Fizycznego.

Udział mieszkańców Zacisza-Zalesia-Szczytnik we wszystkich wyborach waha się na poziomie 20% w stosunku do pozostałych osiedli. Pod kątem frekwencji wyborczych jest jednym z najaktywniejszych osiedli. W ostatnich kwietniowych wyborach 17,2 % mieszkańców wzięło udział. Na 24 kandydatów wybrano 15, wśród nich jest Waldemar Bednarz. Dzięki poparciu mieszkańców okręgu nr 3 będzie kolejną kadencję. Zapytaliśmy radnego o plany na najbliższą przyszłość radnych na Osiedle Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Pierwsze działanie nowej rady? Będziemy starali się, żeby pomysł przewodniczącego Rady Miasta Jacka Ossowskiego budowy aquaparku w starym zniszczonym kompleksie basenów na Stadionie Olimpijskim został zrealizowany. Mielibyśmy drugi, bardzo potrzebny w tej części miasta, aquapark i …przypilnujemy tej budowy.

Chcemy wrócić do budowy ogrodu chińskiego na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Alei Paderewskiego. Projekt został przygotowany już w 2008 roku na zlecenie Rafała Dutkiewicza ale nie wiadomo dlaczego został przez prezydenta odłożony ad acta.

Wrócimy do pomysłu budowy tunelu pod Wielką Wyspą. Ideę wsparło ponad 60 % mieszkańców Zalesia, wielokrotnie wypowiadałem się na temat tego projektu, w wyszukiwarce można znaleźć moje wypowiedzi w tej sprawie.

Zajmiemy się oświetleniem nadodrzańskich wałów. Mogłyby tam powstać miejsca rekreacyjne, z możliwością rozpalenia ogniska, grilla, z małą architekturą dla osób starszych, dla dzieci i młodzieży. Tutaj są akademiki Akademii Wychowania Fizycznego, studenci często organizują spotkania na wałach ale nie mają gdzie zostawić po sobie śmieci. Zatem oświetlenie i kubły wzdłuż wałów dla nowych radnych będą priorytetem, tym bardziej, że inwestycja wpisałaby się w coś, co nasza rada zrobiła w poprzedniej kadencji. Doprowadziliśmy bowiem do budowy ścieżek pieszo-rowerowych pod mostami Szczytnickim, Jagielońskimi, a niedługo pod mostami Chrobrego. Tym samym powstał bezkolizyjny ciąg ułatwiający przemieszczanie się spacerowiczów i rowerzystów. Oświetlenie i kubły muszą być!

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj