Czerwiec w Teatrze Arka: Świat według Hieronima Boscha

Anna pokochuje nawet samą siebie, ale aby dojść do tego jednego jedynego momentu musimy przedrzeć się przez najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu i charakteru. Waldemar Brygier – NaszeSudety

 

Podstawą do stworzenia przedstawienia ” Świat według Hieronima Boscha”, jest praca Wilhelma Fraengera -„Bosch„.

Publikacja ta wskazała nam drogę do obrazów  Mistrza Hieronima Van Akena Boscha poprzez   sekretną historię  średniowiecza oraz  symbolikę w nim zawartą.

Zagadkowy Mistrz, jego obrazy, tajemnice średniowiecznych bractw, znaki nie dla każdego dostępne, zapomniane informacje o bogactwie chrześcijaństwa, judaizmu, zabrały nas w podróż w  nieznane. Otworzyły drzwi do wiedzy, która inspirowała artystów malarzy i nie tylko, przez całe wieki. Pokazały pełnię   naszej europejskiej cywilizacji,  jako  skarbnicy  duchowych mocy, poszukiwań i rozwoju.

Podjęliśmy się tego zadania aby zaprosić  ciebie Widzu na wycieczkę w głąb siebie. Albowiem każdy człowiek, szuka odpowiedzi na główne pytania życia: kim jestem, na czym polega cel mojego istnienia, po co istnieje ten świat, czy istniejemy nadal po śmierci itd.. Zadaniem przedstawienia „Świat według Hieronima Boscha”  jest próba wyjścia poza codzienny stan ducha, próba uświadomienia nam twórcom i Wam Widzom, że   w głębi nas samych,  ciągle możemy odkrywać nowe światło, nowe siły prowadzące daleko poza banał powszedniego bytowania, jeżeli   bardzo pragniemy się rozwijać. Przedstawienie pokazuje przygody Portierki, którą może być Każdy z nas, jej zmaganie się z sobą samą i z rzeczywistością dzisiejszego świata, w którym przyszło nam żyć.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ