Szczerski jeszcze dziś poprosi o kontakt do doradcy Macrona

fot: youtube
Szef Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek poprosi polską placówkę w Paryżu, żeby skontaktowała go z doradcą międzynarodowym prezydenta elekta Francji Emmanuela Macrona.

– Dzisiaj poproszę naszą placówkę w Paryżu, żeby skontaktowała mnie z doradcą międzynarodowym pana prezydenta elekta Macrona, z którym się spotkałem kilka miesięcy temu w Paryżu i miałem dobrą, ponad półtoragodzinną rozmowę z nim. Mam nadzieję, że jeśli nic się tam nie zmieni, jeśli chodzi o otoczenie prezydenta Macrona, to pewnie będę mógł tę rozmowę rozpoczętą w lutym kontynuować – powiedział Krzysztof Szczerski.

Zdaniem szefa Gabinetu Prezydenta RP, Emmanuel Macron „stoi przed poważnym politycznym testem, którym będą czerwcowe wybory parlamentarne we Francji”. – Zwrot w polityce, który zapowiada prezydent Macron będzie zależała od tego, czy jego ruchowi społecznemu uda się wygrać wybory i że będzie mógł mieć stabilną większość także popierającą go w parlamencie – wskazał.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że „jest to taki zatem taki okres gorący dla samego prezydenta elekta, niedługo już prezydenta Francji, więc będzie czas na to, żeby te nasze relacje dwustronne na spokojnie zbudować”.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj