Wrocław: straż miejska szuka pracowników i zapowiada podwyżki płac

Südstädter, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Od 1 lipca płaca za etat we wrocławskiej straż miejskiej ma wzrosnąć średnio o 150 zł brutto. Musi zaakceptować to jeszcze Rada Miejska. Strażnicy szukają też ciągle chętnych do pracy. Na obecny nabór można się zgłaszać jeszcze do 16 maja.

Straż miejska we Wrocławiu szuka chętnych do pracy. Na początek nowi strażnicy mogą liczyć na płacę na poziomie 2310 zł brutto. – Od lipca są przewidziane też podwyżki średnio o 150 zł na etat. Musi je zaakceptować jeszcze Rada Miejska – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy SM Wrocławia.

Każdy kto chciałby pracować w straży miejskiej musi spełnić kilka niezbędnych wymagań. Przede wszystkim posiadać obywatelstwo polskie, mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej średnie. Kandydat nie może być karany, musi posiadać nienaganną opinię i dobrą sprawność fizyczną. Atutem będzie też prawo jazdy kategorii B, znajomość języka obcego, czy dobra znajomość topografii Wrocławia.

Do zadań strażnika miejskiego należeć będzie, m.in.: kontrola utrzymania porządku i czystości na terenie Wrocławia, kontrola poprawności oznakowania, kontrola wykonywania zadań i obowiązków nałożonych na administratorów i gospodarzy domów, podejmowanie działań interwencyjnych na podstawie skarg i wniosków od mieszkańców, czy czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym.

Chętni do pracy mogą zgłaszać się jeszcze do 16 maja. Wszelkie szczegóły i dokumenty potrzebne do rekrutacji można znaleźć na stronie wrocławskiej straży miejskiej.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ