CIEPLEJSZE DNI DOPIERO POD KONIEC MAJA

pixabay

Dopiero pod koniec maja możemy spodziewać się lepszej pogody. Synoptycy wskazują, że w tym miesiącu często będzie chłodno, deszczowo i wietrznie.

W najbliższych dniach możemy się także spodziewać zjawiska tzw. zimnych ogrodników.

W połowie maja w środkowej Europie następuje zmiana cyrkulacji atmosferycznej i nad ten obszar napływa zimne powietrze polarne, dlatego mogą pojawić się przymrozki.

O prognozowanym stanie pogody mówił synoptyk i klimatolog Rafał Maszewski.

– Kolejne dni, czyli końcówka tygodnia, to ocieplenie po napływie powietrza arktycznego. Od czwartku zacznie się stopniowo ocieplać, zwłaszcza na południu i zachodzie, a w przyszłym tygodniu jest szansa, że w wielu regionach Polski temperatura będzie się wahać między 16-20 stopni, a więc powinno się zrobić zdecydowanie przyjemniej. W dalszej perspektywie do końca maja wygląda na to, że pogoda będzie dość dynamiczna i nie będzie w niej zbytniego spokoju. Okresy cieplejsze będą się przeplatać z wyraźniejszymi ochłodzeniami – poinformował Rafał Maszewski.

Do końca kalendarzowej wiosny pozostało 23 dni. W okresie rozpoczęcia lata będziemy mieli do czynienia z tzw. przesileniem letnim, kiedy dzień jest najdłuższy w całym roku.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj