Na Ołtaszyńskiej i Maczka jest już pierwszy asfalt

Padmayana, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Trwa układanie pierwszych warstw nowej nawierzchni na ul. Ołtaszyńskiej i fragmencie Wojszyckiej. Asfalt pojawił się również na ul. Maczka. Najważniejsze prace mają zakończyć się do końca miesiąca. Potem ruszy w tamtym rejonie przebudowa ul. Parafialnej.

Na ulicy Ołtaszyńskiej drogowcy ułożyli już podbudowę i rozpoczęli na pierwszych fragmentach roboty przy układaniu warstwy wiążącej nowej nawierzchni. Pierwsze odcinki asfaltu pojawiły się też na ul. Wojszyckiej, jednak główne prace zaplanowano na ten tydzień. Widać tam również już nowe minirondo. Na udostępnionym dla komunikacji miejskiej pojedynczym pasie jezdni przełożono ruch na drugą stronę. Wykonawca poza wyłożeniem nowej nawierzchni ma przed sobą jeszcze prace przy tzw. wyniesionych skrzyżowaniach i progach zwalniających. Na Ołtaszyńskiej pojawi się również nowe oświetlenie. Całość ma być gotowa do końca maja. Inwestycję realizuje firma Eurovia za około 2 mln zł.

Do finiszu zmierza też budowa nowego odcinka ul. Maczka, która do tej pory służyła jako ulica lokalna i dojazd do posesji a teraz połączy Zwycięską i Ołtaszyńską. To ma pomóc nieco rozładować korki na tej pierwszej ulicy. Na Maczka drogowcy również ułożyli już pierwsze warstwy nawierzchni.

– Skorygowano również geometrię skrzyżowania z sięgaczem Zwycięskiej, aby poprawić bezpieczeństwo. Powstał taki wyokrąglony łuk, który ma zawężać wyjazd ze Zwycięskiej. Było to potrzebne, bo teraz zmieni się charakter ulicy Maczka – wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Na skrzyżowaniu Maczka i Ołtaszyńskiej powstanie sygnalizacja świetlna. – W drugiej połowie maja będzie gotowy odcinek od Zwycięskiej do Ołtaszyńskiej. Reszta na początku czerwca – dodaje Ewa Mazur.

Kiedy roboty w tamtym rejonie się zakończą na plac budowy wejdzie wykonawca przebudowy ul. Parafialnej. Niebawem poznamy szczegóły zastępczej organizacji ruchu.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ