Ukradł klucze do auta kolegi, a następnie go okradł

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do pojazdu. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę swojego kolegi z pracy i z jego ubrania ukradł kluczyk do jego auta.

Kluczem otworzył auto, okradł go, a następnie go wyrzucił. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Policjanci z Kowar zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze , do zdarzenia doszło 7 maja br. w Kowarach. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę swojego kolegi z pracy i z jego ubrania ukradł kluczyk do jego pojazdu.

Za jego pomocą dostał się do auta , a następnie go okradł. Jego łupem  padły pendrive i pieniądze. Po kradzieży 19-latek kluczyk wyrzucił. Kiedy pokrzywdzony zorientował się , że nie ma klucza do auta zaczął go szukać, a w tych poszukiwaniach pomagał mu również 19-latek. Niestety nie udało się go odnaleźć. Właściciel o podejrzeniu kradzieży kluczyka oraz włamaniu do auta powiadomił Policję.
Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informację wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Jeszcze tego samego dnia go zatrzymali. Okazało się, że skradzione mienie miał przy sobie. Pendrive ukrył w skarpetkach, a pieniądze miał w kieszeni.  Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ