Wiec pod pomnikiem Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim. Adam Słomka zatrzymany!

Telewizja Republika

Adam Słonka, lider KPN-Niezłomni, został zatrzymany przez policję podczas wiecu, jaki środowiska patriotyczne zorganizowały pod pomnikiem Wdzięczności Armii Radzieckiej w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Jak informuje portal solidarni2010.pl, środowiska patriotyczne zorganizowały dziś pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim w Warszawie wiec oraz wystawę o totalitarnych zbrodniach komunizmu. Na miejscu pojawiła się policja. Zatrzymany został Adam Słomka, lider KPN-Niezłomni.

Przedstawiciele KPN-Niezłomnych są zdania, że funkcjonariusze interweniowali w obronie monumentu, który nie podlega ochronie prawnej. Chodzi tutaj o naturę obiektu i zakwalifikowania go jako pomnika. KPN-Niezłomni przywołują decyzję sędzi Ewy Grabowskiej z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi, która uznała, że „w rozumieniu art. 261 KK [radzieckie monumenty] nie spełniają definicji pomnika, bowiem ochronie prawnej podlega obiekt wzniesiony dla upamiętnienia zdarzenia bądź uczczenia osoby, której ta cześć jest należna”.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj