500 lat reformacji we Wrocławiu

Südstädter, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Główne obchody 500 lat reformacji we Wrocławiu odbędą się 11-14 maja 2017 r., w ramach których odbędzie się VII Festiwalu Kultury Protestanckiej. Na placu Solnym stanie też specjalny autobus.

Minęło 500 lat od momentu, gdy Marcin Luter przybił 95 tez do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze. Reformacja wywołała zasadnicze zmiany w życiu Kościoła, a także w polityce, edukacji, sztuce i życiu codziennym.

Głównymi wydarzeniami obchodów 500-lecia reformacji w Niemczech będą: podróż autobusu przez miasta reformacji, Światowa Wystawa Reformacji w Wittenberdze, debaty o bieżących wyzwaniach kościołów ewangelickich, a także Ewangelickie Dni Kościoła w Berlinie oraz centralne nabożeństwo reformacyjne w maju 2017 r. na błoniach Wittenbergi połączone z całonocnym czuwaniem przy ekumenicznej liturgii z Taize.

Główne obchody 500 lat reformacji we Wrocławiu odbędą się 11-14 maja 2017 r., w ramach których odbędzie się VII Festiwal Kultury Protestanckiej. Wrocławskie obchody zakończy centralne nabożeństwo w katedrze Marii Magdaleny, pierwszym ewangelickim kościele we Wrocławiu.

3 listopada 2016 r. wyruszył z Genewy specjalny autobus (Mobil), który odwiedzi aż 68 miast reformacji w 19 krajach. Do Polski autobus przyjedzie dwukrotnie: 8 lutego 2017 r. odwiedził Cieszyn, a 13 maja 2017 r. Autobus, który w każdym mieście reformacji zatrzymuje się na 36 godzin, we Wrocławiu stanie na placu Solnym.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ