Innowacje, finansowanie, nauka i rozwój dla Twojej firmy

materiały prasowe

Budowanie stabilnej pozycji firmy na rynku, podnoszenie jej wartości oraz konkurencyjności wymaga wprowadzenia innowacyjnych technologii, usług oraz programów badawczo-rozwojowych. Silna konkurencja na rynkach, dynamiczne otoczenie biznesowe stanowią obecnie wyzwanie dla przedsiębiorców do ciągłych zmian i dostosowywania firm do nowych warunków.

Zapraszamy Państwa na bezpłatną konferencję – Innowacja, finansowanie, nauka, rozwój – GŁOS BIZNESU 2017 organizowaną przez Konfederację Lewiatan, dzięki której poznają Państwo odpowiednie programy i źródła finansowania innowacji, badań, rozwoju przedsiębiorstw.

W bieżącej perspektywie budżetowej 2014-2020 na wsparcie projektów na innowacyjne technologie, badania i rozwój (B+R) przeznaczonych jest 15 mld euro.

Konferencja składać się będzie z dwóch merytorycznie powiązanych bloków tematycznych:

I. Poranny

Przedstawimy dwa uzupełniające się instrumenty finansowe obejmujące:

· wsparcie dla biznesu w ramach programów TEAM-TECH, których celem jest pomoc firmom w zatrudnianiu naukowców;
· preferencyjne finansowanie bankowe dla sektora MŚP w ramach kredytu na innowacje technologiczne, kredytu UNIA+ oraz dotacji na leasing maszyn i urządzeń.

W tej części konferencji przedstawiciel zarządu znanej firmy lokalnej podzieli się doświadczeniami w wykorzystywaniu jednego z proponowanych wyżej instrumentów finansowych.

II. Południowy

Planujemy dwa interaktywne warsztaty, na których prowadzący szczegółowo omówią prezentowane w bloku porannym metody finansowania inwestycji, badań i możliwości rozwoju. Warsztaty będą miały charakter praktyczny i zawierać będą prezentację wybranych regionalnych studium przypadków/case studies.

Prowadzący konferencję to wysokiej klasy eksperci-praktycy, z wieloletnim doświadczeniem. Jest ona dedykowana dużym, małym oraz średnim firmom z województwa dolnośląskiego poszukującym różnych źródeł wsparcia finansowego dla planowanych inwestycji.

Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan są partnerem tego wydarzenia.

Zapraszamy!

25 maja Wrocław, godz. 9.30 – 14.00
Wrocławski Park Technologiczny S.A., budynek Sigma – ul. Duńska 11

Więcej informacji: www.dp.org.pl

Źródło: Dolnośląscy Pracodawcy, Regionalny Związek Pracodawców Konfederacji Lewiatan

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ