Schetyna odpowiedział na cztery pytania zadane przez PiS

fot:youtube
– Ten program powinien być dedykowany dla osób, w których rodzice lub jeden rodzic jest pracujący albo aktywnie poszukuje – mówił o programie „Rodzina 500 plus”.

Grzegorz Schetyna, podczas konferencji prasowej, odpowiedział na cztery pytania zadane w ubiegłym tygodniu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pytania brzmiały:

1. Czy podwyższą Polakom wiek emerytalny, ile lat dłużej będą musiały pracować kobiety i mężczyźni?

2. Czy ograniczą lub zlikwidują program „Rodzina 500 plus”?

3. Czy dalej podtrzymują deklarację o likwidacji IPN i CBA?

4. Czy zgodzą się na przyjęcie imigrantów?

Grzegorz Schetyna podtrzymał, że PO – jeśli dojdzie do władzy – „zlikwidujemy IPN, to 289 mln budżetu”. – Zadania IPN podzielimy na PAN, kwestie pionu naukowego-historycznego, budżet PAN to 81 mln, a kwestie prokuratorskie oddamy prokuraturze – dodał.

– Jeśli chodzi o CBA, które spełnia rolę policji politycznej, podzielimy obowiązki, które realizuje, przekażemy je do CBŚP i KGP – brzmiała odpowiedź na drugie pytanie.

Odnosząc się do programu „Rodzina 500 plus” wskazał, że „500 plus – bardzo wyraźnie o tym mówiliśmy – utrzymamy ten program, przekażemy pieniądze na pierwsze dziecko, także w rodzinach 2 plus 1”. – Ten program powinien być dedykowany dla osób, w których rodzice lub jeden rodzic jest pracujący albo aktywnie poszukuje – mówił lider PO.

– Nie chcemy podwyższać wieku emerytalnego, ale zrobimy wszystko, aby Polacy mieli szansę pozostać dłużej na rynku pracy.
Jako zachętę wprowadzimy 13 emeryturę – brzmiała odpowiedź na kolejne pytanie.

Odpowiadając na kwestie dotyczące imigracji, wskazał, że PO „jest za tym, żeby Polska – tak jak UE – angażowała się w humanitarną pomoc ofiarom wojen”. – Nie będziemy przyjmować nielegalnych imigrantów, polski rząd musi być aktywny w tej kwestii w Brukseli – dodał.

Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego, powiedział zaś, że PO czeka do piątku, do godziny 10:00, na odpowiedź PiS ws. debaty, jaką wczoraj zaproponowała partia.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ