Terlikowski o pomyśle zakazania Koranu: To decyzja nie tylko głupia, ale przede wszystkim szkodliwa

Terlikowski.jpg
– Nie zostanie ona wprowadzona, ani PiS, ani nikt więcej nie ma takich pomysłów. Decyzja ta doprowadziłaby do bardzo silnej polaryzacji religijnej i byłaby celem każdego islamskiego terrorysty – zauważył w programie „Chłodnym Okiem” Tomasz Terlikowski.

Bieżące wydarzenia w programie „Chłodnym Okiem” komentował Tomasz Terlikowski.

„Rzeczpospolita” poinformowała, że działacz partii Wolność, dr Paweł Banasiak, zaproponował, żeby zdelegalizować Islam, jako religię głoszącą nienawiść. Jego zdaniem Koran – w niektórych miejscach – nawołuje do rzeczy zabronionych.

– To decyzja nie tylko głupia, ale przede wszystkim szkodliwa. Nie zostanie ona wprowadzona, ani PiS, ani nikt więcej nie ma takich pomysłów. Decyzja ta doprowadziłaby do bardzo silnej polaryzacji religijnej i byłaby celem każdego islamskiego terrorysty – zauważył Terlikowski.

Publicysta wskazał, że „Polska – generalnie z Islamem – ma nie najgorsze doświadczenia, oczywiście ten proces był długi. (…) Były całe szczepy tatarów, pozostając przy Islamie, deklarowali wierność koronie”. – Ostrożnie z takimi deklaracjami. Islamu nie należy jednoczyć idiotycznymi sformułowaniami typu „nie chcemy Koranu”, tylko trzeba go dzielić. On i tak wewnętrznie jest podzielony, ale im bardziej będziemy go roztropnie dzielić, pokazywać różnice, tym prędzej uda nam się poradzić z ogromnym zagrożeniem, jakim jest islamizacja Europy. Zagrożeniem, które w czasie kilkudziesięciu lat może doprowadzić do kompletnej dekonstrukcji Europy, jaką znamy – wskazał Tomasz Terlikowski.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ