Ukradł plecak pacjentowi szpitala

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci z bolesławieckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ukradł plecak jednemu z pacjentów szpitala. Okazało się, że wewnątrz była m. in. odzież wojskowa oraz rzeczy służbowe i przepustka identyfikacyjna ze zdjęciem. W chwili zatrzymania podejrzany miał na sobie skradzione spodnie służbowe. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, 34-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego przebywając na terenie szpitala, wykorzystał nieuwagę jednego z pacjentów i ukradł mu plecak, w którym znajdowały się rzeczy służbowe. W środku była m. in. przepustka z danymi identyfikacyjnymi i zdjęciem, pakiet medyczny oraz odzież wojskowa.

Do zatrzymania doszło po paru godzinach, kiedy podejrzany popełnił wykroczenie drogowe. Mężczyzna wtargnął na jezdnię przed jadący pojazd kierowany przez… policjanta, który był w czasie wolnym od służby. 34-latek w czasie zatrzymania ubrany był w skradzione wojskowe spodnie. Na miejscu od razu przyznał się do przestępstwa i wskazał miejsce, gdzie ukrył pozostałe łupy. Policjanci podczas przeszukania pomieszczenia, w którym ostatnio przebywał, odnaleźli część rzeczy i oddali je pokrzywdzonemu.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży, ukrywania przepustki imiennej, której nie miał prawa rozporządzać oraz odpowie za wykroczenie popełnione w ruchu drogowym. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzewany grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ