Wspieramy wolne media. Apel Tomasza Sakiewicza

Decyzja Sądu Najwyższego nakazująca przeproszenie Milana Suboticia będzie kosztowała „Gazetę Polską” setki tysięcy złotych. Fundacja Niezależne Media prowadzi zbiórkę na procesy sądowe i ich obsługę. „Prosimy, by kto chce i może, wspierał nas w ten sposób, pomagając nam pisać prawdę” – apeluje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Chodzi o tekst „WSI na wizji”, który ukazał się w „Gazecie Polskiej” w październiku 2006 r. – Sąd Najwyższy nakazał nam przeproszenie Milana Suboticia w największych tytułach medialnych na eksponowanych stronach, co będzie nas kosztowało setki tysięcy złotych – mimo że wszystkie sądy przyznały nam, iż Milan Subotić faktycznie był agentem tajnych służb – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Jak wskazuje, zdaniem sądu powodem tak niezwykle kosztownych przeprosin jest to, że Subotić „nie pracował przez cały czas” (jak twierdził Su­botić, nie współpracował ze służbami po 1993 r.), co „Gazeta Polska” powinna umieścić. – Fakt, że potwierdziła się współpraca, nie zwalnia nas z konieczności przeprosin – dodaje Tomasz Sakiewicz.

„Chociaż formalnie sąd odrzucił większość pozwu Milana Suboticia, podjął niezwykle dotkliwe decyzje finansowe dla redaktora naczelnego i autorów tego tekstu, nie uwzględniając kompletnie kosztów swojej decyzji. Fundacja Niezależne Media prowadzi zbiórkę na procesy sądowe i obsługę tych procesów. Prosimy, by kto chce i może, wpierał nas w ten sposób, pomagając nam pisać prawdę” – apeluje redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Wpłat mogą Państwo dokonywać na konto:

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43,
02–056 Warszawa,
nr konta: 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864 (Bank Pekao SA).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj