Polska – Chiny dwa bratanki?

– Polska jest postrzegana w Chinach jako brama, która może prowadzić do współpracy z Unią Europejską – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Chinach.

„Pojawiły się bardzo konkretne propozycje na temat tego co możemy wspólnie zrobić – dotyczy to nowoczesnych technologii, turystyki, rolnictwa. Te umowy, które zostały dzisiaj podpisane wskazują na to, że Polska stała się państwem, na które Chiny zwracają uwagę pod kątem gospodarczym” – mówiła Premier Polski Beata Szydło podczas pierwszej konferencji w Chinach.

W najbliższych dniach premier Polski weźmie udział w pierwszej edycji forum Pasa i Szlaku, na którym wraz z przywódcami 30 państw będzie omawiała najważniejsze punkty gospodarcze, zezwalające na poszerzenie wymiany handlowej, interkontynentalnej.

W 2015r roku z wizytą do Chin przyleciał prezydent Andrzej Duda, który przetarł dla Polski szlaki. I to nie tylko w tym sensie metaforycznym, ale faktycznie zbudował podwaliny pod dalszą współpracę gospodarczą z Chinami, więc nic dziwnego, że na dzisiejsze spotkanie została zaproszona Pani premier.

„Jesteśmy strategicznym partnerem dla Chin, jesteśmy dla nich bramą do Unii Europejskiej” Tak oto Beata Szydło podsumowała krótką konferencję na pekińskim dziedzińcu.

Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń, czyli na forum Szlaku i Pasa 14-15, na którym zostaną podjęte kolejne kroki do zacieśniania relacji z Chinami.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ