Skandal !Dereszowska: „To nie jest obecnie mój kraj”

foto: yt

Podczas premiery „Ożenku” w Teatrze 6. Piętro reporter portalu wp.pl przeprowadził krótki wywiad z Anną Dereszowską, rzekomo gwiazdą spektaklu. Aktorka głównie znana z filmów niezbyt ambitnych obwieściła światu, że niepokoi ją sytuacja w Polsce. Popłynęła jeszcze bardziej – uznała, że obecnie nie uznaje jej za „swój kraj”.

Anna Dereszowska postanowiła najwidoczniej dołączyć do koleżanek z branży i publicznie zająć stanowisko w sprawie sytuacji politycznej w Polsce. W rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski aktorka wyraziła swoje zaniepokojenie położeniem polskich kobiet:

Nie mam zgody, żeby nasze prawa były ograniczane, żebyśmy były traktowane przedmiotowo – tak jak ja się czuję traktowana […]

– perorowała Dereszowska w dniu premiery „Ożenku”.

Aktorka zaznaczyła również, że uważa się za patriotkę i często myśli o emigracji. Na szczęście jest świadoma, że obie postawy się wykluczają:

Uważam się za patriotkę, a często myślę o tym, żeby jednak z Polski wyjechać. To się kompletnie ze sobą kłóci… Ale to nie jest w tej chwili mój kraj.

– stwierdziła aktorka w rozmowie z Piotrem Grabarczykiem.

Anna Dereszowska to nie jedyna celebrytka, która negatywnie wypowiada się o własnym kraju i rządzie. Przypomnijmy, że Krystyna Janda postanowiła dziarsko wkroczyć do pierwszego szeregu celebrytów, którzy hobbystycznie zajmują się straszeniem Polaków Prawem i Sprawiedliwością oraz krytykują wszystko, co z tym ugrupowaniem się wiąże.

Kilka tygodni temu, czworo aktorów Nowego Teatru, w tym Magdalena Cielecka udzieliło wywiadu dla Newsweeka. Aktorka opowiedziała o tym co przeżyła wchodząc do tramwaju ze znaczkiem KOD-u wpiętym w ubranie. Twierdzi, że spotkała się z niemiłymi komentarzami w swoim kierunku. Powiedziała nawet, że poczuła się „jak żydowskie dziecko podczas okupacji. Dziecko, które jest wystraszone i wie, że nie powinno w tym tramwaju być”.

Jacek Poniedziałek, w imię obrony demokracji, w szwajcarskiej Bazylei po spektaklu „Apokalipsa” wyszedł na scenę i po angielsku odczytał list. Cóż takiego było w liście, który miał zainteresować, a nawet przerazić tamtejszych widzów? Ze sceny poinformował, że kraj został zaatakowany od środka. Boimy się. Tracimy naszą wolność. Naszą niezależność. Nowy rząd wygrał ostatnie wybory, wzniecając strach. Rząd z powodzeniem realizuje program „jak zniszczyć demokratyczny porządek”.

Z kolei Maja Ostaszewska, która zasłynęła m.in. obroną karpia na Wigilię, stawiała w tym samym wywiadzie pytanie retoryczne: „Czy jako społeczeństwo potrafimy być wolni?”, by zaraz zdemaskować Polaków jako naród, który „nie rozumie, czym jest wolność”. Koronnym argumentem jest… fakt obecności w przestrzeni publicznej prasy i telewizji, „która sprzyja PiS”.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

38 KOMENTARZE

 1. A mój nie był jak rządziła PO i nie będzie jak będzie rządziła jakaś inna partia po nowych wyborach – dziecinada takie poglądy

 2. Cy wypada ,żeby Dereszowska mówiła o Polsce :”to nie jest mój kraj” i jednocześnie mówić ,że jest patriotką? jaką patriotką? Nawet jak jej się rząd nie podoba ( niektórzy lubią jak nad Polską jest ustanowiona kuratela Kremla lub Berlina) to powiedzieć coś takiego jest zdradą Polski ! Gdy pod zaborami lub w PRL-u ludzie byli ciemiężeni ktoś z tego powodu mówił ,że to nie jest jego kraj?! Tylko zdrajca może tak powiedzieć !!! Jak Dereszowskiej ktoś będzie bił jej rodzinę to pewnie powie :”to nie jest moja rodzina”

  • Ona sama doznała wiele krzywdy w życiu Ale to nie usprawiedliwia żeby tak się wypowiadać Doszło do tego w naszym kraju ze takie rzeczy można mówić bo to nie pasuje rząd i coś jeszcze spotem dziwić się ze pokolenie wychowane na tym wszystkim gdzieś ma swoją ojczyznę Brakuje tutaj Adama Mickiewicz który to bardzo tęsknił za krajem

 3. Powinna opuścić Polskę na zawsze – wstydzę sie takiej ,,aktorki” która jest na moim garnuszku – płacę za jej popisy z moich podatków- to hańba.

 4. Od wieków wiadomo ,,ze kto mieczem wojuje ten od miecza niestety ginie ,,to do pani z tramwaju ,,KOD jest organizacja ktora walczy z własnym krajem i właśnie z demokracja paradoksalnie do ich nazwy ,stąd reakcje w tramwaju ,,każdy ma prawo do swoich poglądów ,,dobrze że ludzie w Polsce jeszcze reagują ,,bo jak by przestali mieć uczucia i byli by obojętni na wszystko to byłaby dopiero tragedia ,,tolerancja to nie obojętność co niestety niektórzy źle pojmują ,,podkreślam ze walka nie prowadzi do niczego tylko do samozagłady ,,
  Porozumienie ,miłość ,wzajemny szacunek ,,
  Spotkanie z drugim człowiekiem i rozmowa ,,to sa klucze do pokoju i zgody ………

 5. Nie rozumiem, dla kogo ludzie o IQ pantofelka robią gazetę internetową? Chyba dla takich samych jak oni… Dlaczego nie nazywa się to debilpress….

 6. Jestem za Odrą. Mieszkalan przeszło 40 lat na jej lewym brzegu, a teraz mieszkam jeszcze dalej. I wyobraź sobie Andy, że mam się znakomicie. Im dalej od centrum zawiadowczego, tym lepiej. 😀

 7. Od razu wypad skoro jej zle .no wcześniej robili co chcieli aktorzy i biznesmenii to im nie na rękę teraz. Sami zauwazcie czy zwykły czlowiek tak pisze jak aktorzy większość?

 8. Zgred-Pani Dereszowska ,Janda,Ostaszewska i inne jej podobne łaski nam nie robią.Jeżeli nie podoba się im demokratycznie wybrany rząd to jako rzekome ,,gwiazdy,, niech robią karierę w Izraelu czy w USA.Hollywood na nie czeka!!!!Obrażanie się na Polaków ,którzy z własnych podatków dopłacają do tych teatrów i filmów w których one się produkują to dla nich samozagłada.Polska to nie jest ich kraj -dobre sobie!!! A jaki kraj jest ich krajem-Niemcy,Izrael – niech tam jadą tam na nie czekają z utęsknieniem?

 9. Pani Anno,proszę nie patrzeć na KRAJ ze swojej perspektywy ,bo jako „gwiazda” ma Pani pewne przywileje. Ludzie żyjący i pracujący na tych ,którzy tzw dbali o dobro Polaków przez ostatnie lata mieli dość skandali,układów,chamstwa, oczerniania ,sprzedaży wszystkiego co stanowiło o majątku Polski ale też czynienia z nas poddanych mocarstw i klękania w zamian za stanowiska.Polacy są pracowici i dumni. I tak się czuję. Więc proszę nie narzekać ,bo korzysta Pani w kasy narodowej i myślę,że żyje się Pani lepiej niż nie jednemu ,który składa się na Pani utrzymanie. Od takich osób wymagamy więcej kultury osobistej i Patriotyzmu. Proszę się zastanowić następnym razem o kim i o czym Pani się wypowiada.

 10. Nie wierzę w to co czytam ?! Jeżeli tej pani jest tak w Polsce źle, to co tu jeszcze robi ?! Droga wolna. Nikt nikogo na siłę w naszym kraju nie trzyma!

  • Środowisko celebrytów, może ktoś wreszcie poda właściwą definicję, kto to jest celebryta, ja podaję własną interpretację „celebryta to nikt, to ktoś kto po prostu jest, ktoś w kogo drugi ktoś, wpompował kasę aby był a przez to, że celebryta jest i jest pokazywany w tych kloacznych mediach, jest szansa, że wpompowana kasa się wróci wielokrotnie”.
   Wielu z nas, normalnych ludzi, szanujących własny kraj i władzę demokratycznie wybraną, ma wielokrotnie więcej do powiedzenia od tej kolorowej bandy wszechwiedzących guru, co to na każdym kroku podają nam przepisy jak mamy żyć, ubierać się, jak mamy jeść, jak mamy się zachowywać, ta niby kulturalna zgraja nie chce akceptować aktualnie tworzonej dobrej rzeczywistości dla Polski, niestety skończyły się czasy tanich i łatwych pieniędzy, dlatego taki wrzask i plucie na własny kraj ta banda praktykuje……

 11. „uważam się za patriotkę” – to nie jest mój kraj – czy nie powinna pani przypadkiem zamieszkać w pokoju bez klamek?,…

 12. Wyjazd za granicę? A co pani potrafi poza graniem? Kariery aktorskiej poza polską pani nie zrobi nie ma się, co oszukiwać, to wasze „celebryckie” straszenie emigracją jest komiczne, ale wy o tym doskonale wiecie. To tylko ględzenie pod publikę droga pani.

 13. Proponuję Białoruś albo Turcję…o Rosji nie wspomnę. No chyba,że chce Pani zarobić to zawsze można do Niemiec ( opiekunka albo do sprzątania.. ) Pozdrawiam z Podkarpacia !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ