Międzynarodowy Dzień Rodziny

rodzina domena.jpg
Strażacy, policjanci, żołnierze… każdy ma swój specjalny dzień przynajmniej raz w roku. Dzisiaj cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Rodziny!

Przed zbliżającymi się Dniami Mamy, Taty oraz Dniem Dziecka, dzisiaj mamy okazję świętować dzień całej rodziny. W tym dniu, w samej Polsce, ponad 500 firm weźmie udział w akcji „2 godziny dla rodziny”, która ma na celu wydłużenie poniedziałkowego popołudnia spędzonego w rodzinnym gronie. To miła wiadomość dla rodziców, którzy dzisiaj musieli pójść do pracy – mogą z nadzieją oczekiwać wcześniejszego opuszczenia stanowiska o 2 godziny.

2 godziny – w nowym tygodniu pracy – cała wieczność

Co można zrobić wspólnie z rodziną? Ugotować dobry obiad lub pójść na pizzę. Taki czas pozwala również na wspólne spacery, o ile pogoda dopisuje, a z tym w całej Polsce bywa różnie. Można wypatrywać dzisiejszych parkowych festynów i atrakcji na świeżym powietrzu.

Dzisiejszy dzień w zamyśle inicjatorów tego wydarzenia, którymi jest rada ONZ, jest również okazją do zwrócenia uwagi na główne problemy, z jakimi boryka się współczesna rodzina. Brak czasu na wzajemne relacje również jest jednym z nich, tak więc nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim rodzinom, wszystkiego dobrego i mile spędzonych, wspólnych chwil.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ