Wyłączmy światła na Grodzkiej – wniosek Akcji Miasto

pixabay
Stowarzyszenie Akcja Miasto zwróciło się do magistratu z wnioskiem o wyłączenie na stałe dwóch sygnalizacji na ul. Grodzkiej: przy Moście Uniwersyteckim i przy Moście Pomorskim. Od kilku dni światła w tych miejscach nie działają w wyniku awarii. Okazuje się, że ruch stał się bardziej płynny, tramwaje w końcu nie są blokowane, a wszyscy uczestnicy ruchu są bardziej uważni. 

Zdaniem aktywistów warto wyłączyć te światła na stałe, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli się swobodniej przemieszczać po centrum, a miasto zaoszczędzi spore środki na utrzymaniu sygnalizacji. Część zaoszczędzonej kwoty można przeznaczyć np. na uspokojenie ruchu w tym rejonie w taki sposób, by przekraczanie dozwolonej prędkości nie było możliwe.

Uważamy też, że należy w tej okolicy wprowadzić dalej idące zmiany. Pasażerowie MPK sporo zyskają na budowie drugiego toru tramwajowego na ul. Szewskiej i Grodzkiej. Przez błędne decyzje polityków i urzędników nie zbudowano go podczas remontu ulic w 2006 r. Najwyższy czas, by naprawić ten błąd, korzystając również ze środków unijnych – mówi nam  Aleksander Obłąk

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ