Darmowe korzystanie ze strefy płatnego parkowania przez pierwsze 15 minut?

W dniu 13 maja w Jeleniej Górze  przedstawiciele różnych środowisk zbierali popisy pod apelem o  wprowadzenie darmowych pierwszych 15 minut w strefach płatnego parkowania.

  Pomysłodawcą  akcji społecznej  jest Oliwer Kubicki radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Akcja ma na celu  umożliwienie mieszkańcom i przyjezdnym do Jeleniej  Góry darmowe korzystanie ze strefy płatnego parkowania przez pierwsze 15 minut.  Tego typu rozwiązania będą olbrzymim ułatwieniem dla tych mieszkańców, którzy chcą korzystać z usług w centrum miasta takich jak sklepy czy apteki.  Dzisiaj gdy chcielibyśmy kogoś podwieźć do przychodni  czy podrzucić dziecko do szkoły musimy płacić za pół godziny! – mówi  nam Aleksander Jawor.

Zdaniem organizatorów akcji darmowy 15 minutowy parking przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu kierowców, ale pomoże również w powrocie życia do centrum miasta. Jelenia Góra nie jest pierwszym miastem, które porusza ten temat bo takie rozwiązania funkcjonują już w Opolu.

 Jesteśmy do dyspozycji Jeleniogórzan.  Listy z poparciem akcji znalazły się również w jednym z numerów naszego lokalnego biuletynu Odważnik. Uruchomiliśmy w tym celu specjalny profil na Facebooku  https://www.facebook.com/15minutJG/?fref=ts gdzie informujemy o postępach w akcji i dalszych planach.  Podpisy można również składać elektronicznie na: https://www.petycjeonline.com/signatures/15_minut_darmowego_parkowania_jelenia_gora  – dodaje Bartosz Kaźmierski – koordynator akcji.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy również bardzo chętnie podpisywali listy poparcia inicjatywy. Mamy zatem nadzieję, że Prezydent Miasta uzna tą inicjatywę za słuszną i w Jeleniej Górze będzie można przez 15 minut parkować za darmo!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ