Minister Rafalska obnaża działania PO

Rafalska.jpg
W ubiegłym tygodniu lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział m.in. modyfikację Programu 500 plus i to, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego. – To próba oszukiwania wyborców. Nie wierzę w ten program, który jest tylko odpowiedzią na to, co dzieje się w sondażach – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

– Polityka społeczna podlegała wtedy PSL. Te działania były zupełnie inne od polityki i programu, które dzisiaj przedkłada PO i które są kompletnie niewiarygodne – mówiła na antenie Polskiego Radia minister Elżbieta Rafalska.

Przypomniała także, że początkowo Platforma negowała możliwość finansowania programu Rodzina 500 plus. – Dzisiaj ich wspaniałomyślność sięga finansowania pierwszego dziecka, co podniosłoby koszt o prawie 20 mld złotych. Tych pieniędzy, oni nie widzieli nawet wtedy, gdy mówiliśmy, że będzie finansowanie w obecnym kształcie – mówiła.

Minister Elżbieta Rafalska mówiła także o świadczeniach rodzinnych za czasów rządów PO, które wzrastały o około 5-6 zł.

Elżbieta Rafalska skrytykowała także zachowanie posłów opozycji, którzy na posiedzenie Sejmu przynieśli białe róże.

– Kolejny cyrk, żenujący spektakl, gadżeciarstwo, niepoważna polityka. To się staje śmieszne, pora skończyć z próbą efekciarstwa, bo Polacy już się na to nie nabierają – mówiła Rafalska.

– Nie przychodźcie na nasze marsze, znajdźcie sobie inne zajęcie, dajcie nam godnie upamiętnić pamięć tych, którzy zginęli – zaapelowała.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ