Nowoczesna na Dolnym Śląsku się sypie

O odejściu z partii Ryszarda Petru poinformowało dzisiaj jedenaścioro członków. Są oni niezadowoleni z sytuacji wewnątrz ugrupowania.

Kilkunastu działaczy struktur partii Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu legnicko-jeleniogórskim opuszcza ugrupowanie. Przyczyną jest konflikt polityków z posłanką Elżbietą Stępień.

Partę opuściło wielu działaczy, którzy od początku tworzyli jej lokalne struktury, m.in. Tomasz Strojek (dotychczas sekretarz zarządu dolnośląskiego), Dawid Sołtys (wiceprzewodniczący koła legnickiego, członek rady regionu), Mariusz Kania (sekretarz koła legnickiego), Paweł Bonecki, Paweł Dybek czy Agnieszka Pacanowska-Cholewińska (członek komisji rewizyjnej na Dolnym Śląsku). Wśród osób odchodzących z Nowoczesnej są również Maciej Dajewski i Marcin Dudek.

Dwa lata temu mnóstwo osób zaangażowało się w projekt Nowoczesnej, który miał ciekawą ofertę programową. Niestety, program to nie wszystko. Partie tworzą ludzie, różni ludzie… Od ponad roku w kole legnickim narastał konflikt części działaczy z poseł na Sejm RP Elżbietą Stępień. W ostatnich tygodniach miał on swoje apogeum. Mimo podjętych przez nas wielu prób na rozwiązanie sporu, włącznie z prośbą o zaangażowanie ze strony władz Nowoczesnej, zarówno tych regionalnych, jak i centralnych, nie przyniosły one skutku. Zabrakło z ich strony konkretnych działań. Cierpliwość jednak kończy się każdemu, skończyła się i nam. Chcieliśmy partnerskiego traktowania, a tego niestety zabrakło. Dla dwóch stron konfliktu, na tak małym terenie działania, nie ma miejsca w jednej partii. Mimo wszystko, życzymy Nowoczesnej powodzenia w przełamaniu duopolu Prawo i Sprawiedliwość – Platforma Obywatelska – czytamy w oficjalnym komunikacie przesłanym przez Mariusza Kanię, byłego już sekretarza koła legnickiego partii.

Ta sytuacja stawia pod wielkim znakiem zapytania przygotowania formacji do przyszłorocznych wyborów samorządowych w okręgu legnickim.

O tym, że sytuacja w szeregach Nowoczesnej jest napięta widać było od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Ryszarda Petru opuściła wrocławska posłanka Joanna Augustynowska.

Dzisiaj jej śladem poszło jedenaście osób z koła legnickiego. Działacze z Legnicy zapewniają, że nie mają zamiaru zapisać się do innej partii.

źródło: wdolnymslasku.com/ dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ