Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy: Jeszcze w tym roku powstaną nowe trasy rowerowe

MP Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy

To będzie dobry rok dla wrocławskich cyklistów, zapewnia Daniel Chojnacki. Projekty obejmują ścisłe centrum miasta i obrzeża. Nowe trasy rowerowe mają łączyć się z istniejącymi. Część dużych inwestycji rozpoczną się jeszcze  w tym roku a zakończą w przyszłym. W pierwszej kolejności do przebudowy idzie ul. Powstańców Śląskich, tym samym będzie przedłużenie trasy do ul. Krzyckiej i dalej do ul. Kolejowej, mówi oficer Chojnacki

Magistrat nie chce aby rowerzyści jeździli po ulicy przy tak dużym ruchu samochodowym, jaki jest na Powstańców Śl. i Karkonoskiej, dlatego będzie wydzielona dwukierunkowa trasa dla rowerów. Od ul. Kutnowskiej po zachodniej stronie – gdzie znajduje się Lidl i zajezdnia tramwajowa – do ul. Krzyckiej i dalej, cały czas rowerzyści będą trzymali jednej strony. Na pewno ucieszą się mieszkańcy Ołtaszyna, kiedy trasa z ul. Zwycięskiej połączy się z Powstańców Śl. aż do samego centrum.

Jakie inwestycje planuje Magistrat

Na południu Wrocławia będzie przebudowa ul. Karkonoskiej, z wydzieleniem drogi dla rowerów, która poprowadzi przez Park Kleciński z nowym obiektem przez rzekę Ślęzę, aż do ronda przy ul. Francuskiej.

Mamy porozumienie z gminą Kobierzyce i oni pociągną tą trasę dalej. Czyli cały węzeł bielański, wraz z dojazdem do dużych generatorów ruchu, które tam się znajdują, będzie przejezdny dla rowerów.

Dalej, w kierunku zachodnim, jest bardzo ważna i bardzo gęsto zaludniona ul. Grabiszyńska, która nie posiada jeszcze trasy rowerowej. Projekt, zakłada budowę dwukierunkowej drogi dla rowerów, od ul. Hallera do Placu Legionów, to jest bardzo długi odcinek. Zaczniemy budować jeszcze w tym roku i skończymy w przyszłym.

Inny brakujący odcinek drogi dla rowerów powstanie na ul. Hallera, czyli od ulic Grabiszyńskiej do Odkrywców.

Kończymy budowę trasy rowerowej na ul. Stawowej/Borowskiej, dzięki czemu cała trasa z centrum miasta zostanie połączona i będzie można dojechać ul. Ślężną, w kierunku np. Parku Południowego.

Rowerzyści doczekają się zjazdu z kładki Zwierzynieckiej, tuż za ZOO, a na Psim Polu, jeszcze tym roku ruszy budowa dwukierunkowej drogi dla rowerów, na ul. Sułowskiej, połączona z przebudowywanym obiektem przez Widawę, tak aby aglomerować z Wisznią Małą. Magistrat w przygotowaniu ma jeszcze postępowanie na ul. Piłsudskiego, od Placu Legionów do Świdnickiej. Co ciekawe ten pierwszy odcinek od Dworca Świebodzkiego wygrał w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, kolejny realizowany odcinek, wygrał w drugiej, a w trzeciej edycji wygrał od Świdnickiej do Dworca Głównego, ale on dopiero będzie realizowany w przyszłości, mówi Daniel Chojnacki.

Bardzo fajne dla rowerzystów, będzie przebicie z ul. Zielińskiego-Piłsudskiego pomiędzy dwoma blokami do ul. Muzealnej. Dzięki temu powstanie możliwość dojazdu rowerem przez duży plac przy Narodowym Forum Muzyki do centrum miasta.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ