Mamy najlepsze kierunki inżynierskie w Polsce

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Politechnika Wrocławska znalazła się w ścisłej czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Pespektywy. Nasze kierunki – Budownictwo, Górnictwo i geologia oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały uznane za najlepsze w Polsce.

W opublikowanych w środę zestawieniach oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 uczelniach akademickich.

Najlepszymi ośrodkami w Polsce, na których warto studiować kierunki inżynieryjne, okazały się Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

W klasyfikacji kierunków inżynieryjnych Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny) zostały uznane za najlepsze kierunki w kraju.

Na drugim miejscu w poszczególnych zestawieniach znalazły się Architektura i Urbanistyka (Wydział Architektury), Mechatronika (Wydział Mechaniczny), Inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny) oraz Technologia Chemiczna (Wydział Chemiczny).

Na podium klasyfikacji są również Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Energetyka (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), Mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) i Inżynieria środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska).

Zasady rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała kapituła, w skład której wchodzą zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu. Do oceny studiów wykorzystano sześć kryteriów m.in. prestiż, losy absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki i dydaktyczny oraz innowacyjność.

Michał Ciepielski

Źródło: Biuro Prasowe PWr

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ