Tusk straszy Polskę!

Donald Tusk nowy łady ue.jpg
fot. youtube.com
Donald Tusk pokazuje swoją prawdziwą twarz. Przewodniczący Rady Europy zauważył, że Polska jeśli nie przyjmie uchodźców może spodziewać się konsekwencji. – Takie są zasady w Europie – powiedział Tusk.

– Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców? Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty. Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć, będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie – dodał Donald Tusk.

Przypominamy, że wczoraj Komisja Europejska zagroziła wszczęciem procedur w sprawie naruszenia unijnego prawa, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie zacznie relokować imigrantów.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ