Nowe tramwaje dla Wrocławia

Bogusław Wielgoszewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Prawdopodobnie na początku lipca dowiemy się, jakie nowe tramwaje pojadą ulicami Wrocławia, 18 maja Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ogłosiło bowiem kolejny przetarg na zakup 40 pojazdów.

Szansę na wygranie przetargu ma oferent najlepszego produktu w jak najkorzystniejszej cenie. Wśród kryteriów oceny jest przyjnajmniej 20-procentowy udział w pojeździe niskiej podłogi. Oczywiście im będzie on wyższy, tym dana propozycja będzie wyżej punktowana.

Środki, jakimi dysponuje MPK, by zapłacić za zamówienie, to 192 mln zł, a składają się na nie pieniądze przekazane przez miasto oraz dofinansowanie unijne w wysokości 159 mln zł, co stanowi ok. 63% całej kwoty. Zakup będzie realizowany w ramach unijnego projektu modernizacji taboru tramwajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, który zakłada poszerzenie wrocławskiego taboru o 56 tramwajów. 16 z nich jest już kupionych lub zamówionych – w poznańskim Modertransie. Producenta pozostałych 40 wyłoni ogłoszony właśnie przetarg.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ