Ponad 140 razy posłużył się danymi z karty kredytowej – okradł kobietę na ponad 10 tysięcy złotych

pixabay

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże z włamaniem na cudze konto. Okazało się, że mężczyzna pomagał kobiecie w drobnych pracach domowych i zakupach. Następnie wykorzystał okazję i posługując się danymi z karty kredytowej pokrzywdzonej cyklicznie z jej konta dokonywał zakupu dodatkowego osprzętu w grach internetowych. Poniesione straty okradziona oszacowała na ponad 10 tysięcy złotych. Podejrzany odpowie teraz za to przed sądem. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Policjanci ustalili, że zatrzymany pomagał pokrzywdzonej w drobnych pracach domowych i zakupach. Jak się później okazało, mężczyzna poznał dane z karty kredytowej kobiety, a następnie wykorzystał je płacąc z jej konta za dodatkowy osprzęt do gier internetowych. Podejrzany przestępstw tych dopuścił się w okresie od maja do września ubiegłego roku, w ten sposób, że co najmniej 142 razy dokonał przelewów z jej konta. Poniesione straty z tego tytułu pokrzywdzona oszacowała na ponad 10 tysięcy złotych.

Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła policję. Pokrzywdzona podejrzewała o te czyny między innymi 27-latka. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności potwierdzili, że to on ją okradł.
Młody mężczyzna przyznał się do tych przestępstw, za które teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj