Będzie można odzyskać pieniądze, które przelaliśmy na złe konto! Projekt ustawy jest już w parlamencie

money-finance-bills-bank-notes-large.jpg

Dziś do parlamentu trafił projekt ustawy przygotowany przez Kancelarię Prezydenta, który umożliwi odzyskanie pieniędzy przelanych pomyłkowo na niewłaściwe konto. Projekt był konsultowany z ministerstwem finansów, NBP, KNF oraz Związkiem Banków Polskich.

Projekt ustawy umożliwiającej zwrot pieniędzy omyłkowo przelanych na niewłaściwe konto powstał we współpracy z Rzecznikiem Finansowym, Aleksandrą Wiktorow. Projekt konsultowano m.in. z resortem finansów. Narodowym Bankiem Polskim oraz Komisją Nadzoru Finansowego. – Zyskał on pełną akceptację, został odebrany jako bardzo dobra inicjatywa, która będzie służyć obywatelom – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera.

Dera zaznaczył, że istotny wpływ na powstanie projektu miały listy, które obywatele pisali do prezydenta Andrzeja Dudy, w których opisywali sytuacje, gdy omyłkowo przelali pieniądze na niewłaściwe konto i nie było żadnych szans na ich odzyskanie. – Każdy może się pomylić, ale dzięki temu projektowi ta pomyłka nie będzie aż tak kosztowna, jak do tej pory i tak długotrwała, jak do tej pory w dochodzeniu własnych pieniędzy – dodał minister Dera.

źródło: telewizjarepublika.pl / prezydent.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ