Gollob rozpoczyna rehabilitację. Ma szansę wyzdrowieć

fot. youtube.com

Dzisiaj Tomasz Gollob ma trafić do kliniki rehabilitacyjnej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Do teraz przebywał na oddziale neurologicznym. Lekarze są dobrej myśli – Gollob odzyskał głębokie czucie.

Jak podaje TVP Info, Tomasz Gollob dziś zacznie rehabilitację. Przypomnijmy, że żużlowiec pod koniec kwietnia podczas treningu na torze motocrossowym w Chełmnie uległ wypadkowi. Został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie po szybkiej diagnozie trafił na stół operacyjny.

Po zabiegu Gollob został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, gdzie przy zdiagnozowanym uszkodzeniu rdzenia kręgowego, szanse na powrót do pełnego zdrowia i odzyskania czucia w nogach były zagrożone i obarczone ryzykiem

Zwrot akcji

W piątek nastąpił przełom – Gollob odzyskał czucie głębokie. Oznacza to, że odczuwa, jakie ma ułożenie nóg w pozycji leżącej, zaś podczas ćwiczeń orientuje się, za którą kończynę jest dotykany przez lekarzy i rehabilitantów.

Dzięki szybkiej i fachowej działalności lekarzy Tomasz Gollob ma duże szanse na odzyskanie pełnego czucia w nogach, tak więc pozostaje nam czekać na dalsze postępy żużlowca.

Źródło: TVP Info, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ