Rzecznik KGP przeprasza w imieniu polskich policjantów za skandal z Wrocławia

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował dziś, że odwołano komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu w związku z ujawnionym przez „Superwizjer” materiałem dot. śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskiej komendzie.

– Dodatkowo we wnioskach ze wstępnego sprawozdania znalazły się jeszcze inne zapisy dotyczące m.in. odwołania ze stanowiska pełniącego wówczas, rok temu, obowiązki komendanta miejskiego policji we Wrocławiu, a także wszczęcia postępowania dyscyplinarnego osobom odpowiedzialnym za czynności wyjaśniające i postępowania dyscyplinarne, które w tej sprawie były prowadzone – powiedział na konferencji prasowej Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

– Chcę przeprosić w imieniu polskich policjantów za te sceny, które zostały nagrane – powiedział Ciarka. – Na coś takiego nie ma przyzwolenia. Jeden taki przypadek (…) może zaważyć na wizerunku całej 130-tysięcznej formacji policji, mimo że codziennie polscy policjanci uczestniczą w 15 tys. interwencji – oświadczył rzecznik KGP. Dodał, że w 99 proc. są one prowadzone w sposób należyty.

Źródło: Onet.pl, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ